» » Діагностика психологічного здоров'я
  • автор: admin  
  • (16-03-2015, 14:11)   
  •   0   
  •  1011 

Діагностика психологічного здоров'я
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/dagnostika-psihologchnogo-zdorovya_791.jpeg-->Діагностика психологічного здоров'я
Звичайна життя в сучасному мегаполісі впливає на психіку людини, і часто ця навантаження стає для нього непосильною ношею. Місто діє на нас з дитинства. В його умовах далеко не всі можуть зберегти психічне здоров'я. Емоційні перевантаження, надлишок інформації і швидко мінливий темп життя призводять до нервових зривів. Діагностика психологічного здоров'я дозволяє своєчасно допомогти людині, балансуючого на межі між нормою і социопатией.

Душевне здоров'я: що це таке


Психологічне здоров'я - це душевна рівновага, коли людина живе у злагоді сама з собою і з навколишнім світом. Іноді відбувається якийсь збій, часом непомітний для самої людини, і внутрішня гармонія пропадає.
Давайте розглянемо реакції здорового індивідуума і схильного до душевних проблем на одні і ті ж ситуації.

http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/dagnostika-psihologchnogo-zdorovya_812.gif-->Діагностика психологічного здоров'я


1. Внутрішня мінливість
Вміння людини легко використовувати свої емоційні ресурси при переході з одного виду діяльності до іншого. Це дає шанс швидше адаптуватися до зовнішнього світу і зберігає душевне здоров'я.
Відсутність здатності внутрішньо змінюватися, пристосовуватися, може стати причиною хвороби.
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/dagnostika-psihologchnogo-zdorovya_203.gif-->Діагностика психологічного здоров'я
2. Зовнішня мінливість
Здатність, коли людина може адекватно сприйняти і проблеми, і позитивні зрушення в найближчому оточенні, краще зберігає душевне здоров'я.
Легка ранимість і емоційна нестійкість створять проблеми для психічного стану людини.
3. Стресостійкість
Здатність боротися з труднощами і стражданнями, вміння долати їх, стане основою для збереження душевного здоров'я в моменти труднощів і негараздів.
Діагностика психологічного здоров'я

Невпевненість в собі і нездатність протистояти стресу призведуть до психологічних проблем.

Як діагностувати проблеми з психологічним здоров'ям


Діагностика психічного здоров'я досвідченим лікарем складається з розмовних методів щодо виявлення явних і стертих проблем у психіці людини. Основні моменти, на які зверне увагу фахівець:
1. Адекватність психологічних реакцій на звичайні життєві нюанси
Це реакція пацієнта на стандартні ситуації, що виникають у житті. Якщо звичайна стресова ситуація призводить пацієнта в стан збудження з розвитком психозу, то можна впевнено говорити про проблеми з душевним здоров'ям. Те ж саме буде, якщо людина на тлі стресу швидко занурюється в депресію.
2. Здатність стежити за поведінкою в суспільстві, підкоряючись її законам
Поведінка людини в суспільстві визначає його психологічне здоров'я. Нездатність або небажання приймати загальнолюдські моральні закони вказує на приховану патологію в психіці і може стати причиною проблем для безлічі людей.
3. Критичне ставлення до собі і суспільству
Коли людина чує лише себе, не може встежити за собою і своїми бажаннями, необхідно дуже уважно займатися його психічним здоров'ям. Часом буває дуже складно щось змінити, коли відбувається втрата критики по відношенню до себе і свого місця в суспільстві.
У роботі з людською особистістю немає дрібниць і випадкових подій. Діагностика психологічного здоров'я, що базується на тісній взаємодії і взаєморозуміння лікаря і пацієнта, дозволяє забезпечити душевне здоров'я і нормальне буття в суспільстві.
загрузка...
Написати Вконтакте