Дієти
Лікувальні властивості бузини
16.03.2015 2108 0 admin

Лікувальні властивості бузини

Здорове харчування

Лікувальні властивості бузини
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/lkuvaln-vlastivost-buzini_451.jpeg-->Лікувальні властивості бузини

Про рослину бузина чули багато. Але мало хто знає, що властивості бузини здавна огортали це рослина таємничістю, вважали, що його ягоди здатні продовжити життя і молодість.

Досі у багатьох країнах фітотерапевти продовжують використовувати ягоди бузини, квіти і корені для приготування лікарських настоянок.


http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/lkuvaln-vlastivost-buzini_572.gif-->Лікувальні властивості бузини


Властивості бузини


Що ж собою являє бузина, і чи дійсно вона володіє такими цілющими властивості? Це чагарник, висота якого не перевищує 10 метрів. Він плодоносить темно-фіолетовими або чорними ягодами, зібраними в кисті.
Зустрічається бузина червона, але вона відноситься до отруйних рослин та до вживання людиною для якихось цілей не годиться. Тільки бузина чорна цінується за свої лікувальні властивості, які стали відомі людям багато століть тому. Ще в Стародавньому Римі та Греції почали вирощувати бузину для лікарського використання. Нерідко цій рослині приписували таємничі властивості, які можуть оберігати і зберігати домашнє вогнище.
Лікувальні властивості бузини
Лікувальні властивості бузини
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/lkuvaln-vlastivost-buzini_664.gif-->Лікувальні властивості бузини
Люди здавна навчились використовувати всі частини рослини. Кислувато-солодкі ягоди чорної бузини використовували для приготування желе, сиропів, джему та варення. Їх застосовували в якості барвника для тканин і волосся.
Не тільки за це цінується бузина, її лікувальні властивості здавна допомагали боротися з простудними захворюваннями, і багатьма хронічними хворобами:

 • З листя можна заварювати смачний чай, який містить каротин, провітамін А та вітамін С. Відвари з

 • них мають потогінні властивості, їх здавна використовували для лікування різних простуд і запалень.

 • Примочки прискорюють лікування опіків і попрілостей.

 • У корі міститься фітостерини, холін та ефірну олію, відвари кори допомагають при захворюваннях нирок, їх використовують при лікуванні шкірних захворювань.

 • В останні роки бузина відкрила вченим такі лікувальні властивості, що тепер нерідко використовується бузина від раку як допоміжний і профілактичний засіб.

 • Відвари з коріння цієї рослини використовують для загоєння опіків, вони добре загоюють шкірні дерматити та виразкові хвороби шкіри, нормалізують обмін речовин.


 • Як виглядає бузина

  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/lkuvaln-vlastivost-buzini_425.jpeg-->Лікувальні властивості бузини
  Квіти бузини


  Особливо цінуються квіти бузини, в них міститься безліч корисних речовин. Це каротин, рутин, ефірну олію, глікозиди, алкалоїди, кислоти, мінеральні речовини, смоли і дубильні речовини. Щоб зберегла бузина чорна корисні властивості, її колір збирають під час цвітіння в середині літа. Суцвіття зрізують повністю, їх розстилають тонким шаром і сушать у приміщеннях, де організована хороша вентиляція.
  З квіток заварюють відвар, який добре допомагає при застудах. Добре заварені квіти бузини чорної використовують для інгаляцій, їх лікувальні властивості допомагають впоратися з хворобами нирок, при грипі та ангінах. Припарками з квітками бузини лікують ревматизм, подагру, болі в суглобах.
  Так цвіте бузина
  Квітки бузини використовують для приготування лікувального меду, в якому зберігаються всі властивості бузини, мед можна додавати в чай при застуді і в цілях профілактики.


  Лікувальні властивості ягід бузини


  Більш всього цінуються лікувальні властивості ягід бузини, які у народній медицині використовують в свіжому і сушеному вигляді. З ягід можна приготувати настої, досить смачні напої та коктейлі. Всі вони дуже приємні на смак і зберігають лікувальні властивості цієї рослини.
  Збирають ягоди, коли вони цілком дозріли, в кінці літа, на початку осені. Плоди відділяють від плодоніжки. Щоб висушити ягоди на зиму, їх сушать у сушарках, але в суху сонячну погоду ягоди допускається сушити на відкритому повітрі. Правильно висушені ягоди не втрачають лікувальних властивостей протягом 2-3 років.
  В будь-якому вигляді ягоди чорної бузини допомагають при застудах, настої з них знімають набряки і допомагають при запаленнях нирок. Настій з плодів можна використовувати як проносне.
  Брусниця: корисні властивості ягід, застосування та протипоказання Брусниця: корисні властивості ягід, застосування та протипоказання
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-12/brusnicya-korisn-vlastivost-yagd-zastosuvannya-ta-protipokazannya_131.jpeg--> Брусниця на Русі була не
  Вишня: корисні і лікувальні властивості, користь і протипоказання, калорійн ... Вишня: корисні і лікувальні властивості, користь і протипоказання, калорійн ...
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-12/vishnya-korisn-lkuvaln-vlastivost-korist-protipokazannya-kalorynst_681.jpeg--> Вишневий сад – це не тільки
  Лікувальні властивості бузини - особливості застосування в народній медицин ... Лікувальні властивості бузини - особливості застосування в народній медицин ...
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/lkuvaln-vlastivost-buzini-osoblivost-zastosuvannya-v-narodny-medicin_821.jpeg--> Сьогодні в арсеналі
  Лопух звичайний та його лікувальні властивості Лопух звичайний та його лікувальні властивості
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/lopuh-zvichayniy-ta-yogo-lkuvaln-vlastivost_401.jpeg--> Ця рослина росте практично повсюдно і відразу
  Розторопша Розторопша
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/roztoropsha_921.jpeg-->
  Мучниця та її лікувальні властивості. Застосування мучниці в медицині Мучниця та її лікувальні властивості. Застосування мучниці в медицині
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/muchnicya-ta-yiyi-lkuvaln-vlastivost-zastosuvannya-muchnic-v-medicin_141.jpeg--> Мучниця - вічнозелений
  [vk]
  Войти через:
  [/vk] [vk][/vk] [odnoklassniki][/odnoklassniki] [facebook][/facebook] [mailru][/mailru] [google][/google] [yandex][/yandex] [vk]
  [/vk]