Дієти
Кунжутне насіння: користь і шкода
16.03.2015 2562 0 admin

Кунжутне насіння: користь і шкода

Здорове харчування

Кунжут
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/kunzhutne-nasnnya-korist-shkoda_701.jpeg-->Кунжутне насіння: користь і шкода
Довгий час кунжут в нашій країні знали за його другій назві - сезам, яке тісно пов'язане з індійськими казками. З'явившись на прилавках наших магазинів, насіння кунжуту швидко придбали популярність як відмінна приправа до багатьох страв. Але мало хто знає, що це індійське рослина володіє корисними лікувальними властивостями.

Кунжутне насіння: користь і шкода


Кунжут протягом багатьох століть використовують народи Індії, Китаю та Середньої Азії. Окультурили це невисока трав'яниста рослина кілька тисячоліть тому. Здавна насіння кунжуту використовували для виготовлення кунжутної олії в якості приправ.

http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/kunzhutne-nasnnya-korist-shkoda_412.gif-->Кунжутне насіння: користь і шкода


У всьому світі відома тахинная халва. Її і багато солодкі десерти роблять з тахинной пасти, для приготування якої використовують насіння кунжуту. Його нерідко використовують для випічки м'яса, приготування соусів і при випіканні хліба в якості приправи.

http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/kunzhutne-nasnnya-korist-shkoda_443.jpeg-->Кунжутне насіння: користь і шкода


Так цвіте кунжут


Мало хто знає, що корисні властивості кунжуту можна використовувати в лікувальних цілях. В кунжуті міститься велика кількість високоякісних білків, жирів, жирних кислот, цукру і крохмалю. У насінні цього східного рослини знаходиться чи не вся таблиця Менделєєва, зокрема речовини, корисні для здоров'я людини. Містить кунжут кальцій, залізо, магній, калій, фосфор, цинк, він багатий на вітаміни, амінокислоти, смолисті і пектинові речовини.
Корисні властивості кунжуту надають сприятливий вплив на роботу кожного органу людини.
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/kunzhutne-nasnnya-korist-shkoda_894.gif-->Кунжутне насіння: користь і шкода

 • Він допомагає при проблемах дихальної, травної, видільної системи і позитивно впливає на репродуктивну систему жінок.

 • Доведено, що вміст кальцію в кунжуті сприяє зміцненню кісткової системи.

 • Щоденне вживання всього однієї чайної ложки цих чарівних насіння сприяє зміцненню нігтів і допомагає зберегти здоров'я і красу зубів.

 • Дітям у момент зміни зубів багато лікарі рекомендують щодня вживати кунжутне, вміст кальцію в ньому допомагає жінкам після 45 років зміцнювати кісткову систему.

 • Складно відповісти, скільки кальцію в кунжуті в процентному співвідношенні, але його вміст у багато разів перевищує вміст кальцію в молоці, овочах і фруктах.

 • Нерідко кунжут використовують як додатковий засіб у боротьбі з онкологічними захворюваннями.


 • Кунжутне насіння: користь і шкода


  Насіння кунжуту


  Велику користь кунжут приносить при лікуванні гіпертонії, астми, запаленні легенів, захворюванні печінки, жовчного міхура та підшлункової залози.
  І хоча цінується кунжут за свої корисні властивості, є і протипоказання до його застосування. Потрібно вкрай обережно приймати кунжут вагітним жінкам. Його надмірне споживання може привести до народження дитини з гіпокальціємією або спровокувати передчасний викидень. Оскільки до складу кунжуту входить багато кальцію, то до нього потрібно насторожено ставитися людям із захворюваннями нирок. Дивно, але кунжутне масло протипоказання до застосування теж маю. Його не можна вживати з щавлевою кислотою та аспірином, оскільки це веде до відкладення кальцію на нирках і утворення каменів у нирках.
  Тому вкрай обережно потрібно споживати насіння кунжуту, від якого можна отримати користь і шкоду.

  Як вживати кунжутне насіння


  Кунжутне насіння має свої особливості споживання. Нерідко люди не знають, як вживати кунжут, щоб максимально зберегти його корисні властивості. Якщо кунжут вживати в їжу в якості додаткового лікарського засобу, його потрібно замочити і розігріти. В обсмаженому вигляді кунжут втрачає лікувальні властивості і перетворюється в звичайну приправу. При деяких захворюваннях насіння рекомендують подрібнити у кавомолці і приймати в розмеленому вигляді.
  Зміст в кунжуті антиоксидантів дозволяє використовувати його в косметології. Його додають в антивікові крему, які застосовують відповідно до інструкції для збереження молодості шкіри обличчя.
  Насіння яблук - користь і шкода Насіння яблук - користь і шкода
  Яблука здавна вважалися молодільним плодом. Але, виявляється, яблука корисно з'їдати разом з насінням. Скільки насіння можна вживати в день, щоб вони
  Насіння кабачка - користь і шкода Насіння кабачка - користь і шкода
  Не всі любителі насіння соняшника знають, що не менш корисно вживати в їжу насіння кабачків. Їх також можна обсмажити і використовувати в якості
  Капустяний коровай - дієтичні рецепти для схуднення Капустяний коровай - дієтичні рецепти для схуднення
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/kapustyaniy-korovay-dyetichn-recepti-dlya-shudnennya_361.gif--> І моя улюблена КАПУСТА!!! КОРОВАЙ!
  Цілюща сила кунжутного масла Цілюща сила кунжутного масла
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/clyuscha-sila-kunzhutnogo-masla_451.jpeg--> Кунжутне масло (як і насіння цієї рослини) часто
  Все про насіння. Користь і шкода насіння Все про насіння. Користь і шкода насіння
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/vse-pro-nasnnya-korist-shkoda-nasnnya_361.jpeg-->
  Насіння льону для схуднення: опис, відгуки та результати Насіння льону для схуднення: опис, відгуки та результати
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/nasnnya-lonu-dlya-shudnennya-opis-vdguki-ta-rezultati_251.jpeg--> Цінні властивості насіння льону ще в
  [vk]
  Войти через:
  [/vk] [vk][/vk] [odnoklassniki][/odnoklassniki] [facebook][/facebook] [mailru][/mailru] [google][/google] [yandex][/yandex] [vk]
  [/vk]