» » Чим корисний фізаліс?
 • автор: admin  
 • (18-11-2016, 14:58)   
 •   0   
 •  29 
Чим корисний фізаліс?
Фізаліс в наших краях не є популярною овочевою культурою: частіше його можна зустріти на клумбі, проте відомі і його їстівні сорти. Крім того, рослина фізаліс має корисні властивості, які використовуються в кулінарії і кондитерській промисловості, а також для оздоровлення організму. А так як це рослина для всіх нас – «знайомий незнайомець», необхідно точно знати, чим корисний фізаліс. Для цього необхідно дізнатися, які речовини входять до складу цієї рослини.
Склад фізалісу
У складі цієї рослини виявлений в невеликій кількості рослинний білок, в коренях – комплекс алкалоїдів, а листя багаті каротином. Крім того, в ньому присутні стероїди, ефірні компоненти, а також органічні кислоти.
Плоди фізалісу мають у своєму складі цукор, пектини та дубильні речовини. Корисні властивості їстівного фізалісу обумовлені наявністю в ньому вітамінів групи В альфа-каротину (провітаміну А), а також аскорбінової кислоти (вітаміну С). Ягоди містять цілий набір органічних кислот.

Чим корисні органічні кислоти фізалісу?


У плодах рослини виявлено велику кількість кислот, кожна з яких надає оздоровлюючу дію на організм людини.

 • Янтарна кислота особливо ефективна для відновлення сил та енергії після великих фізичних навантажень, для зняття стану похмілля, при загальної втоми організму.

 • Яблучна – має властивості антиоксиданта, а також запобігає утворенню ракових клітин.

 • Відома нам лимонна кислота в плодах фізалісу бере на себе функції борця з шкідливими для організму речовинами: вона допомагає звільнитися від шлаків і токсинів, покращує роботу травного тракту і зміцнює імунітет .

 • Говорячи про те, чим корисний фізаліс їстівний, варто згадати про наявність у його складі кавової кислоти, яка благотворно впливає на стан серцево-судинної і нервової системи.

 • Мало знайома нам ферулова кислота, що міститься в плодах фізалісу, має широкий спектр дії, включаючи антиалергічну, протипухлинну, антитоксичну та інші.


 • Компоненти, що входять до складу їстівних плодів, роблять його не тільки смачним харчовим продуктом, але і цінним лікарським засобом. Але фізаліс, проявляючи свої корисні властивості, має і певні протипоказання до використання.
  Серед них варто виділити, крім індивідуальної нестерпності, проблеми з шлунком при підвищеній кислотності, а також надмірне споживання ягід, що може призвести до отруєння. Також отруєння може викликане вживанням в їжу недозрілих плодів.
  загрузка...
  Написати Вконтакте