Дієти
Чим корисні опеньки?
18.11.2016 1381 0 admin

Чим корисні опеньки?

Здорове харчування
Чим корисні опеньки?
Одні з кращих літньо-осінніх грибів – опеньки. Влітку їх можна зустріти на відкритих просторах: у полях і луках. В лісі жовті і сірі шапочки видно на старих пнях дерев: дубових, хвойних і березових. Ці гриби гарні в будь-якому вигляді: смажені, солоні, мариновані, сушені.

Чим корисні гриби опеньки?


Про користь грибів і, зокрема, опеньків, відомо багатьом. Ті, хто регулярно постить, хто віддає перевагу вегетаріанство, досить часто використовують у харчуванні гриби, які мають масу корисних для людини властивостей.
Одним з головних достоїнств цих грибів є наявність в них рослинного білка, який, не поступається за своїми якостями тварини. Крім того, споживання продуктів, що містять рослинний білок, благотворно впливає на роботу кишечника, полегшує процеси травлення, а значить – сприяє зниженню ваги і нормалізації функціонування всіх систем організму. Крім того, корисні властивості грибів опеньків обумовлені також наявністю в них комплексу корисних макро - і мікроелементів.

 • В хімічному складі грибів виявлено калій, надає благотворний вплив на діяльність серцевого м'яза та підтримання необхідного рН.

 • На стан кістково-м'язової тканини, разом з фосфором, зміцнюючу дію надає кальцій .

 • Магній, виявлений в опеньках, бере участь у синтезуванні рослинного білка і допомагає нормальному функціонуванню всіх систем організму.

 • Залізо, що міститься в грибах, попереджає розвиток анемії і бере участь в процесах кровотворення.

 • Судинорозширювальною дією володіє натрій, виявлений в грибах. Крім того, він утримує вологу в тканинах.


 • Вітаміни у складі грибів
  Визначаючи, чим корисні гриби опеньки для людини, варто звернути увагу і на наявність у їх складі вітамінів.

 • Вітамін B1 активно бере участь у кровотворенні, нормалізує діяльність серцево-судинної і нервової системи, а також стимулює мозкову діяльність.

 • Вітамін B2 чинить позитивний вплив на стан шкіри і перешкоджає передчасному старінню організму.

 • Вітаміни С і РР, що знаходяться в опеньках майже в рівних кількостях, підтримують належний рівень активності, сприяють накопиченню енергії, а також виведенню з організму шкідливих речовин.


 • Низька калорійність (22 ккал/100 г) дозволяють використовувати їх в дієтичному харчуванні.
  Опеньки мають не тільки корисні властивості, але і протипоказання до вживання, головним з яких є обмеження щодо їх використання тим, хто страждає захворюваннями шлунково-кишкового тракту. При надмірному споживанні грибів може початися розлад шлунку. Крім того, при кулінарній обробці потрібно бути уважним, так як недоварені гриби можуть призвести до отруєння.
  Чим корисний перець чилі? Чим корисний перець чилі?
  Перець відноситься до розряду спецій. На сьогоднішній день відома велика кількість видів перцю, серед яких: солодкий, запашний, гіркий, пекучий.
  Сік моркви - корисні властивості і протипоказання Сік моркви - корисні властивості і протипоказання
  Про те, що морква – винятково корисний, багатий вітамінами коренеплід, відомо навіть малюкам. З яким задоволенням вони гризуть яскраву солодку
  Чим корисні маслюки? Чим корисні маслюки?
  Маслюки – чи не найбільш поширені і популярні гриби. Саме їх масляниста і слизька на дотик капелюшок дала, швидше за все, назва грибу. Для грибників
  Чим корисні гриби рижики? Чим корисні гриби рижики?
  Як тільки літо проходить свій зеніт, а потім і осінь вступає у свої права, під соснами та ялинками на зелено-коричневих плямах хвої з'являються
  Які вітаміни в вареної кукурудзи? Які вітаміни в вареної кукурудзи?
  Мабуть, немає такої людини, яка хоча б раз не ласував ароматною ніжною кукурудзою. Проте давно відомо, що вона відрізняється не тільки чудовим
  Гриби лисички - лікарська рослина Гриби лисички - лікарська рослина
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/gribi-lisichki-lkarska-roslina_971.jpeg--> Про те, що гриби є корисними та поживними, відомо давно. Але,
  [vk]
  Войти через:
  [/vk] [vk][/vk] [odnoklassniki][/odnoklassniki] [facebook][/facebook] [mailru][/mailru] [google][/google] [yandex][/yandex] [vk]
  [/vk]