Дієти
Лікувальні дієти
18.11.2016 1012 0 admin

Лікувальні дієти

Здорове харчування
Лікувальні дієти
Медичні лікувальні дієти є спеціально складеними меню, що враховує специфіку харчування людей з тими чи іншими захворюваннями. Метою їх створення було прагнення лікарів попередити рецидиви, а також допомогти пацієнтам зміцнити організм, нормалізувати самопочуття і як можна швидше повернутися до звичного ритму життя.

Чи є відмінності між лікувальними дієтами і дієтичними столами?


Відповідно до медичної термінології, лікувальні дієти і дієтичні столи – це, по суті, одне і те ж. Тому, якщо мова йде про дієтичному столі №123 і т. д., то мається на увазі як раз дієтичне меню певного типу.

Лікувальні дієти за номерами з описом


Основними лікувальними дієтами є системи живлення під номерами 1-14 стіл №15 призначається досить рідко, оскільки є просто щадним режимом, не передбачають специфічних медичних рекомендацій.

 • №1 (підвиди а і б). Призначення – виразка шлунка і 12-палої кишки. Особливості: режим передбачає 5-6 прийомів теплою (але не гарячої) їжі, в основному в меню ходять протерті, пюрированние і відварні (парові) страви, обмежується вживання кухонної солі – до 8 г на добу.

 • №2 . Призначення – гастрити різних видів, коліти та ентероколіти. Особливості: базові страви – супи з круп і протертих овочів на воді, парове м'ясо і риба, кисломолочні продукти зниженої жирності.

 • №3 Призначення – хронічні запори . Особливості: базові страви – сирі та варені овочі, хліб їх грубої муки, фрукти (сухофрукти), кисломолочні продукти, каші з цілісних круп, рясне питво.

 • №4 (підвиди а, б і в). Призначення – хронічні кишкові розлади та інші захворювання кишкового тракту, що супроводжуються діареєю. Особливості: кілька разів в день пити міцний чай і каву з сухарями, додатково призначаються вітаміни 1-2 нікотинова кислота.

 • №5 (підвид а). Призначення – хвороби печінки і жовчного міхура. Особливості: їжа повинна ретельно измельчатся, основу раціону складають в'язкі каші і супи, кисломолочні продукти, варені і запечені овочі, обмежені жири до 30 г на добу, сіль – до 10 г, цукор – до 70 р.

 • №6 . Призначення – сечокам'яна хвороба, подагра. Особливості: рясне пиття – не менше 2-3 літрів, обмеження кількості солі до 6 г на добу.

 • №7 (підвиди а і б). Призначення – нефрит різних видів. Особливості: базові страви – овочеві супи, нежирне відварне м'ясо, круп'яні страви, сухофрукти , мед і варення замість чистого цукру.

 • №8 . Призначення – патологічне ожиріння. Особливості: виключення із раціону швидких вуглеводів, зниження споживання жирів до 80 г на добу, обов'язково вживання сирих овочів і фруктів.

 • №9 . Призначення – цукровий діабет всіх типів. У цілому дієта схожа на попередній варіант, але кількість вуглеводів трохи більше – до 300 г на добу.

 • №10 . Призначення – патології серцево-судинної системи. Особливості: зниження вживання солоної, копченої і жирної їжі.

 • №11 . Призначення – туберкульоз. Особливості: збільшення кількості молочного і тваринного білка, додатковий прийом вітамінно-мінеральних комплексів.

 • №12 . Призначення – нервові розлади, пов'язані з порушеннями функцій нервової системи. Особливості: повне вилучення з раціону жирної, гострої їжі, алкоголю, чаю та кави.

 • №13 . Призначення – гострі інфекційні патології. Особливості: базовими стають страви з високим вмістом вітамінів і білка.

 • №14 . Призначення – захворювання нирок, пов'язані з утворенням каменів. Особливості: виключаються продукти, багаті кальцієм і лужними речовинами – молочні та овочеві супи, копчене м'ясо, солоні страви, картопля.


 • Лікувальні дієти
  Дієта на каві Дієта на каві
  Кавова дієта є модним віянням, досить популярним у шанувальників підбадьорливого напою. Існує кілька варіацій такої системи живлення, відрізняються
  Низьковуглеводна дієта при цукровому діабеті 2 типу Низьковуглеводна дієта при цукровому діабеті 2 типу
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2016-04/nizkouglevodnaya-dyeta-pri-cukrovomu-dabet-2-tipu_321.jpeg-->Цукровий діабет не виліковується. І щоб
  Білкова дієта для схуднення: меню, страви та особливості Білкова дієта для схуднення: меню, страви та особливості
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/blkova-dyeta-dlya-shudnennya-menyu-stravi-ta-osoblivost_861.jpeg--> Фахівцями з харчування білкові дієти
  Щадна дієта для схуднення і здоров'я: меню, відгуки Щадна дієта для схуднення і здоров'я: меню, відгуки
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/schadna-dyeta-dlya-shudnennya-zdorovya-menyu-vdguki_961.jpeg--> Саме поняття «щадна дієта» було придумано
  Дієта 5 стіл: список продуктів, меню, рецепт Дієта 5 стіл: список продуктів, меню, рецепт
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/dyeta-5-stl-spisok-produktv-menyu-recept_301.jpeg-->
  [vk]
  Войти через:
  [/vk] [vk][/vk] [odnoklassniki][/odnoklassniki] [facebook][/facebook] [mailru][/mailru] [google][/google] [yandex][/yandex] [vk]
  [/vk]