» » Ягода вороніка - корисні властивості
  • автор: admin  
  • (23-09-2016, 07:21)   
  •   0   
  •  44 
Ягода вороніка - корисні властивості
Корисні властивості ягід вороникої сприяли тому, що у свій час вона стала широко застосовуватися в народній медицині. Та й у наші дні лікарі рекомендують їсти вороняжку або шикшу, так ще називають цю рослину.

Корисні властивості та протипоказання ягід вороникої


Ягоди і листя цієї рослини містять такі речовини як вітамін С , каротин, ефірні масла і смоли. У народній медицині шикшу використовували як сечогінний і протизапальний засіб, наприклад, корисні властивості соку ягід вороникої сприяли тому, що його рекомендували вживати при сильному жарі, ангінах, грипі. Велика кількість аскорбінової кислоти в ньому допомагало зміцнити імунну систему і прискорити процес одужання.
В даний час лікарі радять є дані ягоди тим, хто відчуває хронічну втому, науково доведено, що вживання шикша сприяє відновленню працездатності нервових волокон, збільшення концентрації уваги та зниження негативних симптомів, що виникають з-за стресу і недосипання. Антоціани, що містяться в шикше, допомагають позбутися від нервового перенапруження, покращують сон, зміцнюють природну захисну систему організму, от чим ще корисні ягоди вороняшки і чому їх рекомендують лікарі.
Ще один доведений факт, це те, що шикша є прекрасним засобом для зниження набряклості. Корисні властивості ягід вороняжки полягають у тому, що вони допомагають нормалізувати роботу сечовидільної системи. Сік, і свіжу воронику радять вживати жінкам під час місячних, це допоможе позбавитися від набряків кінцівок, на яку часто скаржаться дівчата в даний період менструального циклу.
Звичайно, існують і протипоказання до вживання шикша, вона може викликати алергічні реакції, її не радять їсти людям з нетриманням сечі або дисфункцією нирок, вона протипоказана тим, у кого є проблеми з підшлунковою залозою. Всі перераховані недуги можуть загостритися, якщо людина, що страждає від них, включить воронику або її сік в своє меню. В деяких випадках, людям, які мають згадані захворювання, можна в невеликих кількостях балувати себе соковитими ягодами шикша, але перед тим, як зробити це, їм обов'язково потрібно відвідати лікаря і дізнатися його думку з даного питання. Тільки фахівець може зрозуміти, чи варто включати в раціон даний продукт, чи все ж таки краще утриматися від цього.
загрузка...
Написати Вконтакте