» » Для чого потрібен організму вітамін В12?
  • автор: admin  
  • (23-09-2016, 07:11)   
  •   0   
  •  89 
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2016-09/dlya-chogo-potrben-organzmu-vtamn-v12_751.jpeg-->Для чого потрібен організму вітамін В12?
Вітамін B12 є кобальтосодержащим вітаміном, що володіє дуже важливими функціями. Тому дуже важливо знати, для чого потрібен організму вітамін В12.
Корисні властивості вітаміну В12
Вітамін B12 сприяє утворенню червоних кров'яних клітин, в яких відбувається дозрівання молекул ДНК (дезоксирибонуклеинових кислот) - речовин в ядрі клітини, які містять генетичну інформацію. Синтез ДНК без вітаміну В12 неможливий, та інформація, яка необхідна для формування червоних кров'яних тілець, не передається. Це призводить до виникнення такого захворювання, як злоякісна анемія.
Ще одна не менш важлива функція вітаміну В12 полягає у виробництві нервових клітин. Покриття нервів - мієлінова оболонка. Коли в організмі недостатньо вітаміну В12 це покриття починає страждати, що призводить до поступової демієлінізації і загибелі нервових клітин. Роль вітаміну В12 у цьому процесі була багато раз продемонстрована результативністю при полегшення хворобливих та інших різних симптомів нервової системи. Неврологічна патологія, як правило, супроводжується порушенням нервово-м'язової моторики і поколюванням в області кінцівок. Звідси зрозуміло, навіщо потрібен вітамін В12 для організму.
Вітамін В12 впливає на засвоєння білків. Більшість ключових компонентів білка, званих амінокислотами , стануть недоступними для утилізації, при відсутності вітаміну B12. Крім того, брак цього вітаміну порушить вуглеводно-жировий обмін в організмі.
Численні дослідження показали, що вітамін В12 бере активну участь в утворенні кісткової тканини. Великою мірою він необхідний для нормального росту і фізичного розвитку дітей.
Вітамін B12 в достатній кількості корисний і для волосся. Будучи головним фундаментом для побудови клітин волосся, цей вітамін сприяє поліпшенню їх репродукції, регенерації пошкоджених тканин - ламкого посіченого волосся, запобігання їх випадіння, налагодженню зростання, а також нормалізації кровообігу, роблячи волосся блискучими і красивими.
Для чого потрібен вітамін В12 і яка його роль для організму, зрозуміло. Але варто зазначити і те, що його недолік може привести до нервозності, депресії, поганий згортання крові, оніміння в ногах, слабкість, зниження рефлексів, блідості шкіри, утрудненого ковтання, запалення і почервоніння язика, прискорене серцебиття, збої в нормальній роботі печінки, проблем з пам'яттю і порушень менструального циклу.
Для чого потрібен організму вітамін В12?

Джерела вітаміну В12
Щоб в організмі не було нестачі вітаміну В12 (ціанокобаламіну), необхідно знати, в яких продуктах міститься вітамін В12. Важливо включити в щоденний раціон продукти тваринного походження, так як саме вони містять його в достатній кількості. Відмінними постачальниками вітаміну B12 є теляча печінка і окунь. Також у нирках присутня велика кількість вітаміну. Їм багаті лосось, гребінці, креветки , палтус, сардина і тріска. З м'ясних продуктів - баранина, яловичина, а також дичину. Для збагачення організму вітаміном В12 не варто нехтувати ламинарией, синьо-зеленими водоростями, пивними дріжджами, соєвими продуктами - темпі, місо, тофу.
Дуже корисно приймати В12 в таблетках або ампулах, придбати які можна в аптеці. Розчин в ампулах вводитися внутрішньом'язово: по 1 ампулі щодня протягом 10 днів. Таблетки приймаються внутрішньо після їжі по 2 штуки в день протягом 10 днів. Це особливо важливо для людей, які дотримуються вегетаріанської дієти.
Для чого потрібен організму вітамін В12?
загрузка...
Написати Вконтакте