» » Добова норма вітаміну С
 • автор: admin  
 • (23-09-2016, 07:02)   
 •   0   
 •  547 
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2016-09/dobova-norma-vtamnu-s_531.jpeg-->Добова норма вітаміну С
Вітамін С являє собою необхідний елемент, який бере участь у багатьох процесах в організмі. При його нестачі можуть виникнути серйозні проблеми в роботі внутрішніх органів і різних систем. Важливо знати добову норму вітаміну С, оскільки і надлишок цієї речовини є несприятливим для здоров'я. Існує багато продуктів, які можна включати в раціон для того, щоб наситити організм вітаміном С .
Про корисні властивості аскорбінової кислоти можна говорити нескінченно, але все ж можна виділити такі функції. По-перше, ця речовина сприяє зміцненню імунітету і синтезу колагену. По-друге, вітамін С має антиокислювальними властивостями, а ще він важливий для вироблення гормонів. По-третє, це речовина зміцнює серцево-судинну систему і зберігає клітини нервової системи.

Норма споживання вітаміну С на добу


Вчені провели чималу кількість експериментів, які дозволили зробити багато корисних відкриттів. Наприклад, вдалося встановити, що чим доросліша людина, тим більше аскорбінової кислоти йому потрібно. Щоб визначити необхідну кількість вітаміну С, важливо враховувати вік, стать, спосіб життя, шкідливі звички та інші характеристики.
Денна норма вітаміни С в залежності від деяких показників:

 • Для чоловіків. Рекомендована добова доза становить 60-100 мг. При недостатній кількості аскорбінової кислоти, у чоловіків знижується щільність сперматозоїдів.

 • Для жінок. Добова норма вітаміну С у такому випадку становить 60-80 мг. При нестачі цього корисного речовини відчувається слабкість, виникають проблеми з волоссям, нігтями та шкірою. Варто зауважити, що якщо жінка приймає оральні контрацептиви, то зазначена кількість варто збільшити.

 • Для дітей. В залежності від віку і статі норма вітаміну С на добу для дітей становить 30-70 мг. Аскорбінова кислота для організму дитини потрібна для відновлення та росту кісток, а також для кровоносних судин і імунітету.

 • При застуді. В якості профілактики, а також для лікування простудних і вірусних захворювань, варто збільшити зазначену дозу до 200 мг. В тому випадку, якщо людина страждає від шкідливих звичок, то кількість варто підвищити до 500 мг. Завдяки підвищеному надходження аскорбінової кислоти організм швидше і ефективніше бореться з вірусами, а значить, одужання настає швидше.

 • При вагітності. Жінці в положенні варто споживати більше аскорбінової кислоти, ніж зазвичай, оскільки ця речовина необхідно для правильного формування плоду, ну і для імунітету самої майбутньої матусі. Мінімальна кількість для вагітних жінок становить 85 мг.

 • При заняттях спортом. Якщо людина активно займається спортом, тоді він потребує у отриманні більшої кількості вітаміну С від 100 до 500 мг. Аскорбінова кислота важлива для зв'язок, сухожиль, кісткової і м'язової маси . Крім цього, ця речовина потрібно для повноцінного засвоєння білка.


 • Якщо норма вітаміну С не може бути досягнута завдяки вживання необхідних продуктів харчування, то людині рекомендується пити спеціальні полівітамінні препарати. При сильному холоді і спеки організм повинен отримувати більше аскорбінової кислоти, ніж зазвичай, приблизно на 20-30%. Якщо людина хворіє, відчуває часті стреси або страждає від шкідливих звичок, то до добовій нормі варто додати 35 мг. Важливо сказати про те, що необхідну кількість кислоти, слід розділити на декілька прийомів, а отже, засвоєні вони рівномірно.
  Добова норма вітаміну С
  загрузка...
  Написати Вконтакте