» » Для чого вітамін В5 потрібний організму?
  • автор: admin  
  • (23-09-2016, 06:55)   
  •   0   
  •  225 
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2016-09/dlya-chogo-vtamn-v5-potrbniy-organzmu_561.jpeg-->Для чого вітамін В5 потрібний організму?
У ряді інших необхідних людині харчових сполук вітамін В5 займає особливе місце. Однак далеко не всі люди обізнані не тільки про ту роль, яку він відіграє в обмінних процесах організму, але навіть і про те, у чому міститься вітамін В5. Хоча подібне знання може бути дуже корисним, враховуючи, якими неприємними наслідками загрожує нестача цього вітаміну.

Для чого потрібен організму вітамін В5?


В самому загальному вигляді роль даної речовини можна визначити як каталізатор обмінних процесів. Саме вітамін В5 змушує організм використовувати жирові клітини для ліполізу – розщеплення з подальшим виділенням енергетичних ресурсів, необхідних для життєдіяльності. Крім того, вітамін В5 потрібен для нормальної роботи надниркових залоз, вироблення гормонів і ферментів. Він стимулює діяльність мозку, нервової системи, допомагає організму виробляти антитіла і оптимізує роботу імунної системи.
Якщо вітаміну В5 в організмі не вистачає, то людина починає відчувати хронічну втому, депресію, швидко втомлюється, часто застуджується, у нього з'являються м'язові болі, нудота, судоми в ногах. При дефіциті цієї речовини починаються проблеми з травленням, розвивається виразка, мучать запори, на шкірі може з'явитися червона висипка, можуть випадати волосся, з'являтися заїди в куточках рота, екзема.

Особливості прийому вітаміну В5 або пантотенової кислоти


Щоб уникнути гіповітамінозу, людина повинна споживати на добу не менше 5-10 мг вітаміну В5. Якщо ж він хворий, фізично виснажений, відновлюється після операції, то щодня повинен отримувати 15-25 мг. Це ж відноситься і до вагітним жінка, і до годуючим мамам. Така кількість вітаміну цілком можна отримати з продуктів харчування. Спеціальні препарати з цією речовиною може призначити тільки лікар.

Де міститься вітамін В5?


Оптимальний спосіб отримання чудодійного вітаміну — звичайна їжа. Тому незайвим буде дізнатися, в яких продуктах міститься вітамін В5. Оскільки він дуже поширений в природі, то його можна відшукати практично в будь-якій їжі, але в різних кількостях. Найбільше його в дріжджах, зеленому горошку — 15 мг в 100 грамах продукту; в сої, яловичині, печінці — 5-7 мг; яблука, рис, курячі яйця — 3-4 мг; хліб, арахіс , гриби — 1-2 мг. Варто мати на увазі, що при варінні і консервуванні руйнується приблизно 50% вітаміну В5 при заморожуванні — 30%, тому що його містять продукти слід піддавати мінімальній кулінарній обробці.
Для чого вітамін В5 потрібний організму?
загрузка...
Написати Вконтакте