» » У яких продуктах міститься вітамін В12?
  • автор: admin  
  • (23-09-2016, 06:51)   
  •   0   
  •  114 
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2016-09/u-yakih-produktah-mstitsya-vtamn-v12_501.jpeg-->У яких продуктах міститься вітамін В12?
Ціанокобаламін або вітамін В12 не синтезується в організмі людини, а між тим щодоби ми повинні споживати певну, хоч і вкрай невелику (всього 00003 мг) цієї речовини. Воно є дуже важливим елементом в процесі обміну речовин, відповідає за роботу мозку і нервової системи, захищає нас від стресів та інших негативних емоційних станів, регулює кров'яний тиск, оптимізує жирових відкладень. Достатня кількість речовини ми можемо отримати з їжі, але для цього потрібно точно знати, в чому міститься вітамін B12 , щоб побудувати свій раціон правильним чином.

У чому міститься найбільше вітамін В12?


Продукт з найвищим показником за вмістом ціанокобаламіну — це печінка, але тільки не свиняча, а яловича або теляча. Достатньо всього 20 грамів цієї страви, щоб забезпечувати добову норму споживання вітаміну. Фахівці рекомендують хоч два рази на тиждень їсти печінку майбутнім мамам, які потребують підвищеної дози вітаміну В12 також її неодмінно повинні їсти діти.
Ще одним насиченим джерелом ціанокобаламіну є риба, особливо оселедець, сардини і лосося, а також інші морепродукти, в першу чергу краби. Для покриття дефіциту вітаміну буде досить невеликий 100 грамової порції.

В яких продуктах тваринного походження міститься вітамін Б12?


Серед інших продуктів, в яких представлений цінний біологічно активний елемент, потрібно відзначити молоко, сир, сметану, кефір, сири. У звичайному молоці цього елемента не так вже й багато, в кисломолочних продуктах міститься трохи більше. Тому якщо регулярно вживати їх в їжу, бажано щодня, то нестача вітаміну В12 вашому організму точно не буде загрожувати. А ось споживання сиру фахівці з харчування рекомендують обмежити до трьох разів на тиждень, виняток можна зробити тільки для слабосоленої бринзи і низькокалорійного кисломолочного сиру.

В яких рослинних продуктах міститься вітамін В12?


В їжі рослинного походження ціанокобаламіну міститься дуже мало, тому його дефіцит часто відчувають вегетаріанці . І тим не менш, такі продукти не варто скидати з рахунків. Ними цілком можна врівноважити свій повсякденний раціон. Джерелом вітаміну В12 може стати цільнозерновий хліб і каші з цілісних круп. Також непоганою підмогою будуть страви з додаванням листової зелені: шпинату, салату, зеленого цибулі - в них накопичується певна кількість ціанокобаламіну.
У яких продуктах міститься вітамін В12?
загрузка...
Написати Вконтакте