» » Де найбільше кальцію?
  • автор: admin  
  • (23-09-2016, 06:47)   
  •   0   
  •  217 
Де найбільше кальцію?

Кальцій – найважливіший для організму хімічний елемент, що становить основу зубів і кісток, забезпечує нормальну згортання крові, вироблення гормонів і скорочення м'язів. У день дитині потрібно від 600 до 800 мл кальцію, дорослому – 1000 мг, а вагітним жінкам в два рази більше. Тому дуже важливо знати, де найбільше кальцію, щоб не допустити його дефіциту в організмі.

У чому найбільше кальцію?


Всім відомо з дитинства, що цим мінералом надзвичайно багаті молочні продукти, саме тому вони становлять основу раціону дітей у школах і дитячих садах. І нехай молоко займає далеко не лідируюче положення в цьому списку, до того ж з віком починає гірше засвоюватися, інші молочні продукти цілком можна розглядати в якості основного джерела цього мінералу. Якщо міркувати, в яких молочних продуктах більше кальцію, то з'ясується, що в продуктах переробки молочної сироватки – сирах і сирі кальцію менше, ніж у вихідній сировині, але враховуючи, що виробники додатково додають у процесі їх виготовлення хлорид кальцію, виходить, що в кінцевих продуктах цього мінералу більше.
Тим, хто цікавиться, в якому сирі найбільше кальцію, варто звернути увагу на пармезан, що містить 1300 мг цього мінералу на 100 г продукту. Незаслужено були забуті деякі рослини і боби, які не тільки не поступаються продуктам тваринного походження, але й істотно випереджають їх. Так, в 100 г маку міститься близько 15 г кальцію, а в насінні кунжуту – 800 мг. Тим, хто запитує, у яких горіхах більше кальцію можна відповісти, що в мигдалі – 265 мг на 100 р. Присутній він і в фісташках, волоських горіхах, фундуку.
Хто б міг подумати, що цього мінералу дуже багато в кропиві – 713 мг на 100 г, а в подорожнику 412 мг – практично стільки ж, скільки в сардини в маслі. А от фрукти з великим вмістом кальцію знайти важче. Особливо багато цього мінералу в урюк і куразі – 120-150 мг на 100 р.
Де найбільше кальцію?
загрузка...
Написати Вконтакте