» » Які вітаміни в червоній смородині?
 • автор: admin  
 • (23-09-2016, 06:42)   
 •   0   
 •  244 
Які вітаміни в червоній смородині?
Таку чудову ягоду як червона смородина нерідко обходять увагою в порівнянні з чорної. Однак вона має не менше цінних властивостей. Червона смородина дуже смачна, з неї виходять абсолютно розкішні домашні десерти, варення, желе, компоти. А ще заморожують запас – це оптимальний спосіб збереження речовин, що містяться в ягоді. Але при цьому багато господинь і не підозрюють, які вітаміни присутні у червоній смородині, а тому не можуть повною мірою оцінити її корисність. Зате фахівці з харчування не даремно називають її ягодою здоров'я.

Які вітаміни містяться в червоній смородині?


Чорну смородину зазвичай хвалять з-за високого вмісту вітаміну С проте в червоній його не набагато менше. Якщо порівнювати з традиційними постачальниками аскорбінової кислоти – лимонами, то червона смородина містить у своєму складі в два рази більше. Те ж саме стосується інших традиційних літніх ягід – малини, полуниці і суниці.
Крім того, наявністю однієї аскорбінової кислоти корисність червоної смородини не обмежується. В ній є ще маса цінних біологічно активних сполук. Наприклад, калій – необхідний для серця і нормального водно-сольового обміну, пектини сприяють профілактиці атеросклерозу, антиоксиданти сприяють профілактиці раку, уповільнюють процеси старіння, мають антимікробну, жовчогінну, болезаспокійливу дію.
Що стосується безпосередньо складу вітамінів в червоній смородині, то він досить різноманітний. Крім вітаміну С тут також представлені:

 • каротин (вітамін А) – тут його менше, ніж у моркві, але не набагато, він робить благотворний вплив на органи зору, травлення та імунітет;

 • нікотинова кислота (вітамін РР) – оптимізує обмін речовин ;

 • вітамін Е покращує стан шкіри, волосся, нігтів, зміцнює природну
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2016-09/yak-vtamni-v-chervony-smorodin_762.jpeg-->Які вітаміни в червоній смородині?
  захист організму;

 • вітаміни групи В необхідні для нормального функціонування всіх систем організму.


 • Вітаміни в червоній смородині, корисні для вагітних


  Майбутнім мама буде корисно дізнатися, які особливі вітаміни містить червона смородина. Це рідкісний вітамін К, вітамін В6. Вони необхідні для оптимального розвитку плода та формування у нього вродженого імунітету. У червоній смородині ці речовини представлені в легкозасвоюваній формі, їх користь посилюється на тлі присутності інших цінних біологічних сполук, які необхідні для повноцінного харчування мами.
  загрузка...
  Написати Вконтакте