» » Які вітаміни в меді?
  • автор: admin  
  • (23-09-2016, 06:37)   
  •   0   
  •  110 
Які вітаміни в меді?
Вітаміни – це сполуки органічної природи, що володіють дуже високою біологічною активністю. На сьогодні не всі властивості вітамінів повністю вивчені, точно відомо одне – без вітамінів живий організм існувати не може. Мед – один з цінних джерел різних вітамінів і мінералів.

Які вітаміни містяться в меді?


Обсяг вітамінів у будь-якому продукті вимірюється міліграмами, але в разі їх нестачі розвиваються важкі захворювання, наприклад, цинга, рахіт , злоякісна анемія, поліневрити, бери-бери, пелагра. Вітаміни беруть участь у багатьох біохімічних процесах в якості каталізаторів, які прискорюють регенерацію тканин, контролюють метаболізм, відповідають за кровотворення і виробництво гормонів, а також багато іншого.
Заповнити недолік більшості вітамінів можна за допомогою меду. Багато дослідники і лікарі проводили досліди з тваринами, збіднюючи раціон голубів або мишей якихось вітаміном, але додаючи мед підопічним з піддослідної групи. В результаті ті тварини, що їли мед, від нестачі вітамінів не страждали, а ті, що потрапили в контрольну групу – захворювали.
Згідно з дослідженнями вчених, до складу меду входять наступні вітаміни і мікроелементи: вітаміни групи В – В1 В2 В3 В5 В6 В9 В12 а також вітаміни А, З, Н, Е, К, РР, калій, фосфор, мідь, кальцій, цинк, залізо, магній, марганець, хром, бор, фтор. Корисні властивості всіх цих компонентів найкращим чином проявляються при попаданні в організм комплексно, тому мед вважається одним з найбільш корисних продуктів.
Щоб мед приносив максимальну користь організму, його рекомендовано розводити в теплій воді і пити вранці натщесерце та ввечері перед сном. Разова доза може варіюватися від 20 до 60 р. Проте слід пам'ятати, що основна складова меду – це глюкоза, яка протипоказана при цукровому діабеті і ожирінні . Не слід вживати мед та за наявності алергічної реакції на його компоненти.
Які вітаміни в меді?
загрузка...
Написати Вконтакте