Дієти
Наскільки корисна рослинна клітковина для організму людини?
17.03.2015 2473 0 admin

Наскільки корисна рослинна клітковина для організму людини?

Здорове харчування

Рослинна клітковина
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/nasklki-korisna-roslinna-kltkovina-dlya-organzmu-lyudini_211.jpeg-->Наскільки корисна рослинна клітковина для організму людини?
Харчова клітковина - речовина, що грає велику роль в життєдіяльності організму.
Клітковина - це стінки клітин рослин. Ми отримуємо її з зернових, овочів, фруктів, бобових, горіхів і насіння.

Причому в зернах клітковина знаходиться у зовнішніх шарах, які в процесі очищення видаляються. Знайти її можна в коричневому рисі, хлібі з цільного борошна і вироби з цільного зерна.


http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/nasklki-korisna-roslinna-kltkovina-dlya-organzmu-lyudini_912.gif-->Наскільки корисна рослинна клітковина для організму людини?

http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/nasklki-korisna-roslinna-kltkovina-dlya-organzmu-lyudini_643.jpeg-->Наскільки корисна рослинна клітковина для організму людини?

Виділяють 2 види клітковини:

 • Нерозчинна харчова клітковина - целюлоза і лігнін, що міститься в овочах, фруктах, зернових і бобових рослинах, багато її в коричневому рисі, висівках.

  У шлунку і кишечнику вона набухає і, як губка, допомагає видаляти з організму холестерин і жовчні кислоти, а також токсичні речовини.

 • Розчинна рослинна клітковина - пектин (фруктів), смола (з бобових рослин), геміцелюлоза (з ячменю і вівса), камедь


 • http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/nasklki-korisna-roslinna-kltkovina-dlya-organzmu-lyudini_334.jpeg-->Наскільки корисна рослинна клітковина для організму людини?

  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/nasklki-korisna-roslinna-kltkovina-dlya-organzmu-lyudini_245.gif-->Наскільки корисна рослинна клітковина для організму людини?
  Поглинаючи воду, вона значно збільшується в об'ємі і приймає форму желе. Шлунок заповнюється, ми відчуваємо почуття насичення.
  Розчинна клітковина присутня в чорному хлібі, вівсяних пластівцях, бобових і більшості фруктів і овочів.
  Дієтологи рекомендують щодня отримувати з їжею 35 до 50 грамів харчових волокон, а це не менше трьох фруктів; трьох порцій (приблизно по 100 мл кожна) овочів; чотирьох порцій хліба з борошна грубого помелу, крупах, коричневого рису, вівсянки.
  Один з головних порад дієтологів для бажаючих схуднути і нормалізувати травлення - вживати в їжу достатньо продуктів, багатих клітковиною. Вона розбухає в шлунку, ми відчуваємо почуття ситості, а організму доводиться переробляти свої запаси жиру. Але якщо ваша основна мета - схуднути, треба виключати калорійні продукти: горіхи, курагу.
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/nasklki-korisna-roslinna-kltkovina-dlya-organzmu-lyudini_896.jpeg-->Наскільки корисна рослинна клітковина для організму людини?

  Користь рослинної клітковини

 • Знижує рівень холестерину в крові.

 • Попереджає появу каменів у жовчному міхурі.

 • Нормалізує желчеотделительную функцію печінки.

 • Уповільнює засвоєння вуглеводів і жирів, що знижує ризик різкого підвищення вмісту цукру в крові, це важливо для хворих на цукровий діабет 2 типу.

 • Стимуляція роботи кишечнику і профілактика закрепів.

 • Сприяє зростанню біфідобактерій, які, як ми всі знаємо з реклами всіляких йогуртів, необхідні для роботи кишечника.

 • Оберігає від небезпечних хвороб шлунково-кишкового тракту, в тому числі від раку.

 • Притягує і виводить з організму токсичні речовини, важкі метали, радіонукліди.


 • http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/nasklki-korisna-roslinna-kltkovina-dlya-organzmu-lyudini_617.jpeg-->Наскільки корисна рослинна клітковина для організму людини?

  Можливі проблеми :

 • Надлишок нерозчинної клітковини може перешкодити засвоєнню кальцію або заліза. В основному це буває, якщо зловживати якимось видом продуктів, наприклад пшеничними висівками.

 • Ще одним мінусом різкого переходу на меню багате клітковиною є підвищене газоутворення на перших порах. • Ще по темі: Сибірська клітковина для схуднення
  Чим корисна гарбузова каша? Чим корисна гарбузова каша?
  Гарбузова каша - смачне і корисне блюдо, яке люблять багато. У цій статті ми розповімо про те, в чому користь такої каші, в залежності від того, з
  Чим корисна горохова каша? Чим корисна горохова каша?
  У цій статті ми розповімо про горохової каші і її корисні властивості, зокрема, для схуднення. Також ви дізнаєтеся про склад цієї страви і про
  Чим корисна фолієва кислота для жінок? Чим корисна фолієва кислота для жінок?
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2016-09/chim-korisna-folyeva-kislota-dlya-zhnok_901.jpeg-->Фолієва кислота – натуральне біологічно активна речовина,
  Чим корисна аскорбінова кислота? Чим корисна аскорбінова кислота?
  Аскорбінова кислота – речовина, яка часто лікарі призначають і дітям, і дорослим у період лікування різних захворювань. У цій статті ви зможете
  Наскільки поживні збагачені продукти? Наскільки поживні збагачені продукти?
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/nasklki-pozhivn-zbagachen-produkti_861.gif--> Безліч наших повсякденних продуктів на перший погляд
  Розвантажувальна фруктова дієта для схуднення та очищення організму, відгук ... Розвантажувальна фруктова дієта для схуднення та очищення організму, відгук ...
  http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/rozvantazhuvalna-fruktova-dyeta-dlya-shudnennya-ta-ochischennya-organzmu-vdguki_421.jpeg--> Якщо ви любите
  [vk]
  Войти через:
  [/vk] [vk][/vk] [odnoklassniki][/odnoklassniki] [facebook][/facebook] [mailru][/mailru] [google][/google] [yandex][/yandex] [vk]
  [/vk]