» » Корисні сухофрукти: чорнослив, курага, родзинки, фініки, інжир | Для схуднення та здоров'я
  • автор: admin  
  • (17-03-2015, 13:49)   
  •   0   
  •  814 

Корисні властивості сухофруктів








Сухофрукти - багатюще джерело вітамінів і мінералів. Вони чудово замінюють рафінований цукор, так як деякі з них в п'ять разів солодше ягід і фруктів. Міститься в них клітковина є природною «мітелкою» для кишечника.
Недоліком є те, що при виробничій сушінні сухофрукти зазвичай обробляються сірчистим газом або сірчистої кислотою. Тому перед вживанням їх необхідно замочити на 5-10 хвилин в теплій воді, а потім добре промити.
Наприклад, курага, не оброблена двоокисом сірки відрізняється більш темним, майже брунатним, до бурого, кольором.

http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/korisn-suhofrukti-chornosliv-kuraga-rodzinki-fnki-nzhir-dlya-shudnennya-ta-zdorovya_581.gif-->Корисні сухофрукти: чорнослив, курага, родзинки, фініки, інжир  Для схуднення та здоров'я


Тепер розглянемо різні види сухофруктів більш детально.
Чорнослив - багатий клітковиною, сахарозою, пектинами. Використовується в сирому і вареному вигляді. Чорнослив містить так багато рослинної клітковини , що з легкістю справляється з очищенням кишечника. Дуже корисний для роботи травного тракту при схильності до запорів , підсилює жовчовиділення, підвищує секрецію шлункового соку.
Курага - сушені абрикоси без кісточок і урюк - в'ялений плід з кісточками. Курага та урюк лідирують серед сухофруктів по вмісту мікро-і макроелементів. Багаті залізом, калієм, магнієм. Незамінні при гіпертонії , анемії, діабеті, захворюваннях серцево-судинної системи. Навіть хворим ожирінням рекомендують проводити розвантажувальні дні на куразі: 300 грам плодів розділити на 4 прийоми їжі на день.




http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/korisn-suhofrukti-chornosliv-kuraga-rodzinki-fnki-nzhir-dlya-shudnennya-ta-zdorovya_272.gif-->Корисні сухофрукти: чорнослив, курага, родзинки, фініки, інжир  Для схуднення та здоров'я




Родзинки - висушений виноград з кісточкою. Кишмиш - різновид родзинок з винограду без кісточки. На 70 % складається з вуглеводів. У великих кількостях містить калій і залізо, тому зміцнює серце і нервову систему. Відвар родзинок допомагає при кашлі і запорах. Але ось людям з надмірною масою тіла і діабет зловживати родзинками не рекомендується.
Фініки - містять грубі харчові волокна, які можуть дратувати шлунково-кишковий тракт. А велика кількість вуглеводів у складі, не дозволяє їх приймати при цукровому діабеті . До корисних властивостей фініків можна віднести лікування застуджених легенів і зняття втоми.
Інжир - у ньому багато глюкози і фруктози. А ще він містить фермент протеазу, яка сприяє розм'якшенню жорстких волокон м'яса. Варення з інжиру корисно при гастритах, відвар - при бронхо-легеневих захворюваннях, в'ялений плід - для кровотворення. В Японії інжир використовують і при лікуванні ракових захворювань. Завдяки речовинам, які володіють протипухлинною активністю, злоякісні клітини не розмножуються і пухлина розсмоктується.

Інжир протипоказаний при цукровому діабеті, а в сирому вигляді - при гострих захворюваннях шлунково-кишкового тракту .
загрузка...
Написати Вконтакте