» » Чим корисна капуста
  • автор: admin  
  • (16-03-2015, 14:29)   
  •   0   
  •  988 

Чим корисна капуста
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/chim-korisna-kapusta_951.jpeg-->Чим корисна капуста
Корисні властивості капусти зробили її дуже популярною культурою. Капуста відома близько тисячі років і за цей час утворилося багато її видів. Така популярність недивна, якщо знати, чим корисна капуста. У цьому незамінному овоче одночасно поєдналися невибагливість, високі харчові якості і цілющість.

Чим корисна капуста на кухні


Капусту їдять у всіх можливих видах. З неї варять борщі, солянки, салати, голубці та інші страви. Її маринують і квасять, тобто піддають молочно-кислого бродіння, при якому вона збагачується корисними ферментами. Корисні властивості квашеної капусти полягає в тому, що вона підвищує засвоєння інших продуктів і покращує роботу травних органів. В маринованому вигляді вона не менше корисна, ніж у квашеному.

Чим корисна капуста в народній медицині


Головною цінністю капусти є підвищений вміст сірки, хлору та йоду. Сірка і хлор очищають шлунок і кишечник. У капустяному соку містяться вітаміни, ферменти, мінеральні солі. Тому він представляє таку ж харчову цінність, як і сама капуста. При вживанні капустяного соку проходить виразка дванадцятипалої кишки.

http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/chim-korisna-kapusta_682.gif-->Чим корисна капуста


Качанова капуста - корисні властивості і протипоказання


Сказане відноситься в першу чергу до капусти білокачанної - найвідомішої різновиди цього овоча. Знають, чим корисна капуста білокачанна, включають її в свій щоденний раціон. Повною мірою все це можна віднести і до капусти червоноголової, яка не настільки популярна, хоча є практично повним аналогом білокачанної.
Додаткові корисні властивості червоної капусти обумовлені деякими відмінностями за хімічним складом - у неї в 4 рази більше бета-каротину і присутні антоціани, які й надають їй червоно-фіолетове забарвлення. Антоціани зміцнюють капіляри, тому для людей із захворюваннями судин і серця «краснокочанка» корисніше білокачанної капусти.
Корисні властивості капусти білоголової вражають. У неї дуже мало протипоказань до вживання, але вони є. Це панкреатит і підвищена кислотність.
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/chim-korisna-kapusta_953.gif-->Чим корисна капуста
Чим корисна цвітна капуста


Рекордсменом по живильній цінності і смаку є кольорова капуста. В ній вчетверо більше білка, ніж у кочанних видах і в три рази більше вітаміну С. Корисні властивості цвітної капусти обумовлені ще і тим, що в ній немає грубих волокон, тому при вживанні в їжу вона не подразнює стінки шлунка і кишечника і швидко перетравлюється.
У капусти броколі, кольрабі, брюссельської, пекінської і савойської корисні властивості аналогічні властивостям їх більш відомих «родичок». Варто відзначити, що салат з брюссельської капусти в поєднанні з морквою виключно корисний при діабеті. Рідкісне поєднання хімічних елементів у такому салаті посилює і відновлює функції підшлункової залози.

Корисні властивості морської капусти


«Капустою» називають ще одна рослина, що не має до капустам ніякого відношення. Морська капуста - це водорість ламінарія. Чим корисна морська капуста, завдяки телерекламі йодовмісних препаратів, знають зараз багато. Її хімічний склад максимально багатий, адже з морської води вона вбирає всі наявні в ній елементи. Особливо багато в ній накопичується йоду.
загрузка...
Написати Вконтакте