Дієти
Вегетаріанство: плюси і мінуси | Для схуднення та здоров'я
12.03.2015 757 0 admin

Вегетаріанство: плюси і мінуси | Для схуднення та здоров'я

Дієти

Плюси і мінуси вегетаріанства
У нас багато хто вважає, що вегетаріанство - неповноцінна по входженню в раціон необхідних поживних речовин і несмачна дієта.
За кордоном же вегетаріанська дієта визнається ефективною в профілактиці і лікуванні деяких захворювань. А мода на здоровий спосіб життя привертає все більшу увагу до цієї системи харчування. Адже Vegetus з латини - квітучий, здоровий. Про зростаючу популярності цієї системи харчування в країнах Європи та Америки говорять і численні вегетаріанські ресторани.
Спробуємо розібратися, чим корисно вегетаріанство, плюси і мінуси цієї системи харчування. Які ж основні причини, по яким відбувається відмова від м'яса і риби? Дотримання принципів вегетаріанства може допомогти:

http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/vegetaranstvo-plyusi-mnusi-dlya-shudnennya-ta-zdorovya_251.gif-->Вегетаріанство: плюси і мінуси  Для схуднення та здоров'я


Менше хворіти і позбутися від хронічних захворювань - відмова від жирної м'ясної їжі нормалізує обмінні процеси, в результаті активізуються власні захисні сили організму. Вегетаріанська дієта є гарною профілактикою проти підвищеного рівня холестерину , а отже, знижується ризик розвитку серцево-судинних хвороб. Крім того, позбавлення від зайвої ваги, саме по собі зменшує ризик розвитку безлічі захворювань.
• Збільшити період активного довголіття - серед вегетаріанців багато довгожителів, організм при дотриманні цієї дієти не навантажується важкої білкової і жирної їжі, а значить, менше схильний до хвороб і активніше бореться зі старістю.
Вегетаріанство і схуднення - вегетаріанська їжа містить менше калорій і жирів. Вживання меншої кількості солі не затримує рідину в організмі. Рослинна їжа містить клітковину , яка допоможе уникнути запорів .
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/vegetaranstvo-plyusi-mnusi-dlya-shudnennya-ta-zdorovya_532.gif-->Вегетаріанство: плюси і мінуси  Для схуднення та здоров'я


У чому плюси вегетаріанства?


• Постійне вживання м'яса викликає отруєння організму продуктами розпаду білка. А якщо ще й розвиваються запори, в кишечнику постійно відбуваються процеси гниття, що отруює весь організм. Особливо це стосується людей, ведучих малорухливий спосіб життя і літніх людей.
• Постійне вживання м'ясної їжі порушує кислотно-лужну рівновагу в організмі «кислу» сторону, що саме по собі може привести до розвитку деяких захворювань (діатезу, подагри).
• «М'ясоїди» вживають більше солі, що теж може викликати хвороби.
• З м'ясом, особливо імпортних, ми отримуємо гормональні препарати і антибіотики, якими годували тварин.
Прихильники вегетаріанства вважають, що потреба в м'ясі пояснюється зовсім не наявністю в ній безлічі корисних речовин, а збудливу дію на нервову систему азотистих екстрактивних речовин. Тобто звикання до м'яса має таку ж природу, як і звикання до міцного чаю і кави, куріння і алкоголю.

Тому людині, яка вирішила перейти на вегетаріанський раціон харчування, перші місяць-два доведеться «боротися» з бажанням поїсти м'яса.
Ті, хто вибрав для себе вегетаріанство, намагаються в усьому дотримуватися здорового способу життя, тому рекомендується також:
• Харчову сіль замінити на морську і зменшити її кількість, або замінити її на приправу, із товченого часнику, тертої редьки або хрону з лимонним соком.
• Цукор замінити медом, а цукерки - сухофруктами .
• Натуральна кава замінити кавові напої з цикорію, ячменю, жита і вівса.
• Замість чорного чаю пити трав'яний або зелений.

Мінуси вегетаріанства


Відразу зазначимо, що ці мінуси актуальні для «чистих» вегетаріанців, тобто тим, хто не вживає крім м'яса та риби ще і молочні продукти, яйця.

Дієтологи попереджають, що вегетаріанство - оздоровча дієта, але в ній не вистачає (особливо для зростаючого і молодого організму) життєво необхідних вітамінів (В2 В12 D), а також заліза, кальцію, цинку. А недолік поживних речовин може також призвести до хвороб.
Негативний вплив такої дієти в період росту організму (для дітей, підлітків, вагітних жінок) очевидно.
Діти-вегетаріанці в більшості випадків відстають у фізичному розвитку від однолітків, мають знижений рівень гемоглобіну, організм їх більше схильний до інфекцій.
Американська дієтологічна асоціація висловила таку думку про те, чи потрібен перехід на вегетаріанство:
За умови додаткового прийому вітамінів і мінеральних речовин, вегетаріанство є одним із шляхів профілактики атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, діабету та інших захворювань.
Ще по темі:

Вегетаріанська дієта

Корисно або шкідливо сироїдіння ?
Веганство і вегетаріанство – в чому різниця? Веганство і вегетаріанство – в чому різниця?
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2016-09/veganstvo-vegetaranstvo-v-chomu-rznicya_831.jpeg-->Багато людей помилково плутають веганів з вегетаріанцями.
Чому люди стають вегетаріанцями? Чому люди стають вегетаріанцями?
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2016-09/chomu-lyudi-stayut-vegetarancyami_731.jpeg-->Вегетаріанство є вже досить старим явищем, але з кожним роком
Що їдять вегетаріанці? Що їдять вегетаріанці?
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2016-09/scho-yidyat-vegetaranc_161.jpeg-->Вегетаріанство – популярний напрям в харчуванні, коли людина повністю
Лакто-ово-вегетаріанство Лакто-ово-вегетаріанство
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2016-09/lakto-ovo-vegetaranstvo_741.jpeg-->Сьогодні можна знайти різні принципи харчування, серед яких можна
Вегетаріанська дієта, меню | Для схуднення та здоров'я Вегетаріанська дієта, меню | Для схуднення та здоров'я
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/vegetaranska-dyeta-menyu-dlya-shudnennya-ta-zdorovya_961.gif--> Багато світові культури мають давні традиції
Смузі-дієта для схуднення, меню, відгуки, плюси і мінуси схуднення на смузі Смузі-дієта для схуднення, меню, відгуки, плюси і мінуси схуднення на смузі
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2015-03/smuz-dyeta-dlya-shudnennya-menyu-vdguki-plyusi-mnusi-shudnennya-na-smuz_621.jpeg--> Смузі - дієта-новий
[vk]
Войти через:
[/vk] [vk][/vk] [odnoklassniki][/odnoklassniki] [facebook][/facebook] [mailru][/mailru] [google][/google] [yandex][/yandex] [vk]
[/vk]