» » Як правильно харчуватися при цукровому діабеті?
  • автор: admin  
  • (24-04-2016, 16:11)   
  •   0   
  •  217 
http://diety.pp.ua/uploads/posts/2016-04/yak-pravilno-harchuvatisya-pri-cukrovomu-dabet_981.jpeg-->Як правильно харчуватися при цукровому діабеті?
Цукровий діабет - захворювання ендокринної системи організму, пов'язане з недостатнім виробленням гормону інсуліну, що призводить до різкого підвищення рівня глюкози в крові - гіперглікемія. Саме тому, дуже важливо знати, як правильно харчуватися при цукровому діабеті, щоб уникнути ускладнень захворювання і порушення обмінних процесів в організмі.
Харчування для діабетиків
Перш, ніж зрозуміти, чим можна харчуватися при цукровому діабеті, варто відзначити, що для людей, які страждають даним захворюванням, шкідливі продукти з високим глікемічним індексом (GI), тобто здатним підвищувати рівень цукру в крові. До таких продуктів належать ті, які містять велику кількість вуглеводів, які перетворюються в глюкозу в процесі обміну речовин. Однак повністю виключати з раціону вуглеводи не можна, так як вони є головним джерелом енергії для організму будь-якої людини, не тільки діабетика. Тому, тим хто не знає, як правильно харчуватися при діабеті, треба вибирати продукти з низьким GI (менше 50 одиниць), але не з нульовим.
При цукровому діабеті варто відмовитися або обмежити вживання солоду, алкогольних напоїв, кукурудзяних пластівців, шоколаду, бананів, буряків, макаронних виробів, хліба з борошна вищого сорт та інших продуктів, які мають високий глікемічний показник.
Харчуватися при цукровому діабеті переважно потрібно такими продуктами як хліб з борошна грубого помелу, квасоля, молоко і молочні продукти, сочевиця , соя, пісне м'ясо і риба, а також зелені овочі, томати, баклажани, гарбуз, горіхи, гриби і несолодкі фрукти.
Поради в харчуванні при цукровому діабеті
Багато люди, які задаються питанням про те, як потрібно харчуватися при цукровому діабеті, помиляються, вважаючи, що глікемічний індекс є незмінною величиною. Існує маса способів знизити GI. Наприклад, сира морква має GI 35 а відварна 85. Крім того, поєднання вуглеводів і білка знижують глікемічний показник страви. Але тут важливо враховувати поєднання білків і жирів. Приміром, картопляне пюре з молоком для діабетика буде корисніше, ніж картопля з смаженим м'ясом, хоча м'ясо - білок, але в даному випадку продукт виготовлений не так, як належить.
Ну, і нарешті, при діабеті важливо не тільки правильно харчуватися, але і ретельно пережовувати їжу, так як вуглеводи будуть засвоюватися повільніше, а значить, менше цукру буде потрапляти у кров.
Як правильно харчуватися при цукровому діабеті?
загрузка...
Написати Вконтакте